September 8, 2018

2018 Santa Catarina Regionals: Day 2 Players and Decks

Below are the 32 players advancing to Day 2 of the 2018 Santa Catarina Regional Championships, as well as their decks. 
  1. Damian Anile, Buzzwole FLI/Weavile UPR/Magcargo/Shrine of Punishment
  2. Diego Cassiraga, Buzzwole FLI/Weavile UPR/Magcargo/Shrine of Punishment
  3. Felipe Reyes, Zoroark-GX/Golisopod-GX
  4. Alexandre Braga, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  5. Samuel Jacques, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  6. Otavio Gouveia, Vikavolt/Rayquaza-GX
  7. Lucas Pereira, Zoroark-GX/Lycanroc-GX
  8. Gustavo Wada, Zoroark-GX/Lycanroc-GX
  9. Alex Silva, Zoroark-GX/Lycanroc-GX
  10. Juan Pablo Salas Cornejo, Zoroark-GX/Lycanroc-GX
  11. Rafael Yuiti, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  12. Pedro Daher, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  13. Pedro Lacerda, Zoroark-GX/Lycanroc-GX
  14. Eduardo Romanelli, Zoroark-GX/Lycanroc-GX
  15. Vinicius Souza, Vikavolt/Rayquaza-GX
  16. Breno Santos, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  17. Gabriel Modesto, non-GX Beast Box
  18. Nicolas Galaz Sanhueza, Buzzwole FLI/Weavile UPR/Magcargo/Shrine of Punishment
  19. Thiago Giovannetti, Malamar/Shining Lugia/Deoxys/Shrine of Punishment
  20. Bruno Tavares, Silvally-GX/Buzzwole
  21. Gabriel Pino Semedo, non-GX Beast Box
  22. Thiago Jesus, Weavile Spread
  23. Bruno Benetti, Buzzwole FLI/Garbodor/Banette-GX/Shrine of Punishment
  24. Diego Falqui, Vikavolt/Rayquaza-GX
  25. Lucas Jacques, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  26. Bruno Sermann, Buzzwole FLI/Garbodor/Shrine of Punishment
  27. Artur Carvalho, Buzzwole FLI/Weavile UPR/Magcargo/Shrine of Punishment
  28. William Lacerda, Hoopa/Weavile/Garbodor
  29. Guillherme Banevicius, Malamar/Psychic
  30. Alejo Salvador, Magnezone/Dusk Mane Necrozma-GX/Zoroark-GX
  31. Rodolfo de Jesus, Malamar/Shining Lugia/Deoxys/Shrine of Punishment
  32. Bastian Silva, Vikavolt/Rayquaza-GX

No comments:

Post a Comment